2012
Vojtěch Žák se do budovy Městských lázní poprvé dostal při objevování Plzně během svého prvního roku studia animace. Neuviděl tu zdemolované dlaždičky, rozbité sklo a špínu, ale nádherný prostor, který si zaslouží vyprávět příběhy. A proto natočil krátké video, které v roce 2012 vyhrálo 1. cenu v soutěži Aerokraťas.

Všichni herci a další spolupracovníci, kteří se na filmu podíleli, jsou amatéři a přátelé, které dohromady přivedla výzva podniknout něco společně, a pomoci tak konkrétnímu místu. „Vzal jsem do Lázní kamaráda, neherce Kryštofa Škarku, a zcela spontánně vznikl první natočený materiál. Do Lázní jsem se pak průběžně vracel, až jsem nakonec ukázal domněle hotové dílo Prof. Jiřímu Bartovi. Po společné konzultaci bylo jasné, že námět si zaslouží více pozornosti, a tak jsem obvolal přátele a „šlo se plavat“!“ vzpomíná režisér.

Vojtěch Žák

Ve svých autorských pracích se zabývá animací, žonglováním, webovým programováním a novými technologiemi. Vystudoval Animovanou a interaktivní tvorbu na Západočeské univerzitě pod vedením Prof. Jiřího Barty. Film Lázně byl promítán na těchto festivalech: Bangalore 2014, Gothenburg Independent Film Festival 2014, Videofest 2013, Architektuur film festival 2013 a Aerokraťas 2012.

PES / HTTP://WWW.VOJTAZAK.CZ